Informace, opatření

Priloha_762552235_0_informace-k-nouzovemu-stavu

Infolinka ke koronaviru pro Středočeský kraj 771 137 070

je v provozu 7 dní v týdnu od 7:00 do 19:00.

V provozu je také linka 736 521 357, a to v PRACOVNÍ DNY od  7:00 do 9:00.

Na tyto linky, prosíme, neposílejte sms.

ONEMOCNĚNÍ COVID-19  ( KORONAVIR )

Nařízení Ministerstva zdravotnictví občanům ČR a dalším osobám přijíždějícím z Itálie či z jiných oblastí s vysokým počtem onemocnění COVID-19

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci Ministerstvo zdravotnictví nařizuje osobám po návratu z Itálie, či v jiných oblastí s vysokým počtem onemocnění vyvolaných novým koronavirem,

aby po návratu do ČR  DODRŽELI 14 DENNÍ KARANTÉNNÍ OPATŘENÍ A NEPRODLENĚ KONTAKTOVALI SVÉHO PRAKTICKÉHO LÉKAŘE NEBO LINKU 112.

Ministerstvo zdravotnictví vydalo kvůli koronaviru zákaz pořádání kulturních, sportovních i společenských akcí s počtem nad 100 osob. Zákaz začne platit v úterý od 18:00.

PREVENCE :

• Sledujte svůj zdravotní stav se zaměřením se na příznaky počínajícího respiračního onemocnění (především horečka nad 38 st. C, dýchací obtíže, kašel) a 2krát denně si měřte tělesnou teplotu.
  • V případě výskytu výše uvedených příznaků respiračního onemocnění zůstaňte doma, omezte kontakt s ostatními osobami a telefonicky kontaktujte telefonní linku 112, operátor této linky Vám zprostředkuje kontakt s pracovníky místně příslušné krajské hygienické stanice, kteří Vám sdělí další postup k zajištění Vašeho vyšetření a prevence eventuálního šíření nákazy.
  • Důsledně dodržujte zásady respirační hygieny, často si myjte ruce mýdlem a vodou, používejte dezinfekční prostředky s plně virucidním účinkem.
  • Dodržovat vzdálenost od osob 1,5m, nepodávat ruce, neobjímat
  • Sledujte aktuální situaci ve sdělovacích prostředcích, na web.stránkách apod.
  • dodržujte karanténní opatření a pohyb venku v místech výskytu jiných osob omezte na minimum

Kritéria hodnocení onemocnění COVID-19:

• Klinická: akutní respirační infekce (náhle vzniklý alespoň jeden z příznaků-horečka, kašel, dušnost) nebo akutní respirační selhání (SARI), bez plného objasnění příčiny

• Epidemiologická: pozitivní epidemiologická anamnéza = pobyt v zemi s lokálním přenosem COVID-19 * ≤ 14 dní před objevením prvních příznaků, nebo úzký kontakt s osobou splňující výše uvedená klinická kritéria.

Veškeré informace naleznete ve vestibulu školy, web.stránkách,

odkazy: www.msmt.cz, www.mzcr.cz, www.szu.cz, www.cssz.cz

OPATŘENÍ  ŠKOLY V SOUVISLOSTI  S ONEMOCNĚNÍM COVID-19  ( KORONAVIR )

• INFORMACE O STAVU, PRŮBĚHU, OPATŘENÍCH NA HLAVNÍ NÁSTĚNCE VE VSTUPU, WEBSTR.
  • ZÁKAZ VSTUPU CIZÍCH OSOB DO OBJEKTU – VRATA, VRÁTKA OBJEKTU
  • DOSTATEČNÁ ZÁSOBA HYGIENICKÝCH A DEZINFEKČNÍCH PROSTŘEDKŮ
  • ČEKÁME NA DODÁNÍ GENERÁTORU OZONU
  • PRAVIDELNÁ DEZINFEKCE PROBLEMATICKÝCH MÍST  – KLIKY, ZVONKY, PC,MOBILY, UMÝVÁRNY, WC ATD.
  • POUČENÍ DĚTÍ O ZÁSADÁCH HYGIENY- SPRÁVNÉ MYTÍ RUKOU, ČASTOST, KONTROLA
  • PŘED VSTUPEM DO TŘÍDY – DÍTĚ UMÝT RUCE DEZINF.MÝDLEM
  • RODIČE ZÁKAZ VSTUPU DO TŘÍD A UMÝVÁREN - OMEZIT POBYT NA MINIMUM A DODRŽOVAT ODSTUP 2M
  • PROHLÁŠENÍ O POBYTU A POUČENÍ ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCŮ-  PÍSEMNÉ S PODPISEM

( OPATŘENÍ, POSTUPY, MÍSTA,KDE ZÍSKAT INFORMACE, PREVENCE,DOPORUČENÍ ATD.)

BEZ TOHOTO PROHLÁŠENÍ S PODPISEM NEBUDE DÍTĚ OD 11.3.2020 DO MŠ PŘIJATO.

• V PŘÍPADĚ KARANTÉNNÍHO OPATŘENÍ BUDE DÍTĚ PŘIJATO DO KOLEKTIVU NA ZÁKLADĚ POTVRZENÍ LÉKAŘE O BEZINFEKČNOSTI

DOPORUČENÍ :

RODIČE NA RODIČOVSKÉ DOVOLENÉ  A POKUD MAJÍ RODIČE DÍTĚ V ZŠ, KTERÉ UZAVŘELY DNE 10.3.2020 PROVOZ, PONECHAT DOMA I DÍTĚ NAVŠTĚVUJÍCÍ MŠ

• PROZATÍM NEBYLO NAŘÍZENO, POUZE DOPORUČENO UZAVŘENÍ MŠ, TUDÍŽ SE SNAŽÍME V MAXIMÁLNÍ MÍŘE VYHOVĚT ZAMĚSTNANÝM RODIČŮM A POKUD SE PODMÍNKY NEZMĚNÍ, BUDEME V REŽIMU STÁVAJÍCÍHO PROVOZU POKRAČOVAT.
  • ŽÁDÁME RODIČE O DŮSLEDNOST PŘI DODRŽOVÁNÍ VŠECH PRAVIDEL A NAŘÍZENÍ V ZÁJMU OCHRANY ZDRAVÍ DĚTÍ I ZAMĚSTNANCŮ
  •  VELICE DĚKUJI VŠEM RODIČŮM ZA POCHOPENÍ, OHLEDUPNÝ A VSTŘÍCNÝ PŘÍSTUP KE SPOLUPRÁCI PŘI ŘEŠENÍ A ELIMINACI ZDRAVOTNÍCH RIZIK
  • A VŠEM PŘEJI PEVNÉ NERVY A ŠŤASTNÉ PŘEKONÁNÍ DNŮ BUDOUCÍCH, JB ☹

Clnk_desatero-zasad-pri-respiracnich-onemocnenich_26_2_2020